×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 4 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
صدور سند مالکیت موقوفات اولین گام حفظ موقوفات است

به گزارش خط گیلان ، حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان دیدار کرد.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با بیان اینکه حفظ صدقه جاریه و وقف عمل به شریعت است اظهار داشت: وقف خیر کثیر است و دستگاه قضا از سنت حسنه وقف و موقوفات حمایت می کند.

وی با اشاره به اینکه رسالت اصلی اوقاف، حفاظت صدقه جاریه و وقف است گفت: برای سرعت بخشیدن به جریان دفاع از حقوق موقوفات، در شورای حل اختلاف شعبه ای برای اوقاف در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس شورای قضایی استان حفاظت و حراست از موقوفات، توسعه موقوفه و حفاظت از متولیان را از وظایف اوقاف دانست و خواستار نظارت بیشتر اوقاف و امور خیریه گیلان به موضوع موقوفات بقاع متبرکه و احیای موقوفات شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نظارت دقیق بر درآمدها و هزینه کرد نذورات، اعتماد مردم را افزایش می دهد و در حوزه وقف و بقاع متبرکه هر جا انحرافی به وجود آمد بر اعتقادات مردم اثر منفی داشته است.

این مقام ارشد قضایی بقاع متبرکه را کانون فعالیت های فرهنگی هر منطقه خواند و تصریح کرد: از اوقاف انتظار می رود در توسعه رقبات موقوفه تلاش مضاعف داشته باشد.

وی در پایان بر حفظ و احیای موقوفات تاکید کرد و گفت: سند مالکیت موقوفات اولین گام حفظ موقوفات است و اگر مردم آثار وقف را ببینند همراه با وقف و حامی آن خواهند شد.

حجت الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف گیلان نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های دستگاه قضایی از اوقاف گیلان گفت: در سال های اخیر آرای بسیار خوبی در حفاظت از موقوفات صادر شده اما اجرا نشده است.

وی اظهار داشت: عدم ارجاع پرونده های مربوط به موقوفات به شعبه های تخصصی از مشکلات پیش روی دفاع از موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خاطرنشان کرد: شعبه حل اختلاف مربوط به پرونده های اوقاف دایر شود.

حجت الاسلام تدینی با تاکید بر لزوم ادای حقوق موقوفات در شورای حفظ بیت المال، اظهار داشت: پرداخت حقوقو موقوفات منجر به اجرای نیات واقفان و کاهش آسیب هایگی، اجتماعی و معیشتی خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.