نام‌نویسی ۱۴ هزار و ۱۸۷ داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی روستایی گیلان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
نام‌نویسی ۱۴ هزار و ۱۸۷ داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی روستایی گیلان

به گزارش خط گیلان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ محمود قاسم نژاد در گفت و گویی با اعلام این مطلب اظهار داشت: همچنین هشت هزار و ۱۹۲ نفر معادل ۵۸ درصد داوطلبان به صورت حضوری و با مراجعه به بخشداری ها ثبت نام کرده اند.
 وی با بیان اینکه ۹۳ درصد از کل داوطلبان انتخابات شوراهای روستایی با تعداد ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر ، مرد و هفت درصد آنان با تعداد ۹۷۶ نفرشان بانوان هستند، افزود: شرکت بانوان در این دوره نسبت به دوره پنجم،  ۲ درصد و نسبت به دوره چهارم انتخابات شوراها یک درصد افزایش دارد.
رئیس ستاد انتخابات گیلان اضافه کرد : همچنین میزان مجموع حضور داوطلبان در این دوره نسبت به دوره پنجم ، حدود چهار درصد و نسبت به دوره چهارم ۵/۲ درصد افزایش یافته و در این دوره شاهد استقبال بیشتر مردم برای ثبت نام نسبت به دو دوره اخیر هستیم.
 وی محموع روستاهایی که انتخابات در آنجا برگزار می شود را دو هزار ۱۷۲ روستا اعلام کرد و گفت: در واقع در گیلان دو هزار ۱۷۲ حوزه انتخابی در انتخابات شوراهای اسلامی روستاها وجود دارد که ز این میان ۸۹ روستا دارای شورای اسلامی پنج نفره و دو هزار ۸۳ روستا دارای شورای اسلامی سه نفره است.
قاسم نژاد تاکید کرد : گیلان شش هزار ۶۹۴ کرسی شورای روستایی خواهد داشت.
معاون استاندار گیلان یادآور شد: بررسی صلاحیت داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا در هیات اجرایی از  ۱۹ فروردین آغاز شده و تا ۱۵ اردیبهشت به مدت ۲۸ روز ادامه دارد و پس از بررسی صلاحیت توسط هیات اجرایی، هیات های نظارت شهرستان از ۲۱ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به مدت ۴۲ روز صلاحیت داوطلبان را بررسی می کند.
 وی ادامه داد : همزمان با ثبت نام داوطلبان عضویت شورای اسلامی روستایی ثبت نام کاندیداهای میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستانه اشرفیه انجام شد و  ۴۵ نفر در این حوزه انتخابی ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۳ نفر مرد و  دو نفر زن هستند و بررسی صلاحیت این داوطلبان در هیات اجرایی شهرستان به پایان رسیده و در اختیار هیات های نظارت قرار داده شده است.
 وی خاطر نشان ساخت : هیات نظارت استان از تاریخ ۳۱ فروردین تا ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ به مدت ۲۰ روز بررسی صلاحیت این کاندیداها را انجام می دهد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true