×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Monday, 24 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 11 خبر
هیچ رسالتی بالاتر از ترویج دین خدا نیست

 به گزارش خط گیلان ،آیت الله رسول فلاحتی امروز در دوره آموزشی امامان جماعت دستگاه های اجرایی استان با اشاره به اینکه حرکت معنوی امامان جماعت به طور خاموش است اظهار کرد: امروزه حرکت های جهادی جوانان حوزه و دانشگاه مورد اقبال قرار گرفته و رسانه ای می شود و اگر بخواهیم با فعالیت های روحانیون مقایسه کنیم، عالمان دین به طور دائمی در حال جهاد هستند.
وی تلاش امامان جماعت به دلیل اینکه برای رضای خداست، را تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: در طول تاریخ عالمان دین جهادی عمل کردند و امروز هر چه داریم از عالمان است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه حضور عالمان دین در عرصه ملی و سیاست مهم است، تصریح کرد: اگر امروز عالم دین بخواهد از سیاست و مدیریت سیاسی فاصله بگیرد به همان میزان خودش و دنیای پیرامونی او آسیب می بیند.

آیت الله فلاحتی، تلاش جهادی عالمان دین را به صورت خاموش دانست و بیان کرد: تمام مسائل دین توسط عالمان به مردم آموخته شده است.

وی، دعوت انسان ها به آیین توحید را بالاترین کلام توسط علمای دین عنوان کرد و گفت: هیچ رسالتی بالاتر از ترویج دین خدا به ویژه اسلام و مکتب تشیع نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه جامعه هدف عالمان در تبیین دین و احکام خدا یکنواخت نیستند، خاطرنشان کرد: بیان مفاهیم دین با صدای رسا توسط علما طوری که خواص بپسندند و عوام بفهمند حائز اهمیت است.
آ

یت الله فلاحتی، وجود افراد با اندیشه های مختلف در جامعه را از مشکلات یک خطیب ذکر کرد و یادآور شد: عالمان باید خود را به بیانی مسلح کنند که جامعه هدف بفهمد و آن را درک کند.

وی با بیان اینکه مسلح شدن عالم به روشی که بتواند جامعه هدف را اغنا کند مهم است، اظهار کرد: هر کسی که آیین خدا را تبلیغ می کند باید مسلح به جنان، بنان و بیان باشد.

امام جمعه رشت، جنان را مرکب از دو موضوع عنوان کرد و افزود: جنان مرکب از علم و تقواست و به ساحت درونی انسان مربوط می شود ضمن اینکه فقدان هر کدام آسیب های دارد.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: انسان با تقوای بدون علم نمی تواند مروج دین خدا باشد ضمن اینکه نمی تواند نقش اساسی در این عرصه ایفا کند.

وی، جنان عالم را عبارت از تقوا و علم دانست و بیان کرد: عالم باید خود را به دانش روز مسلح کند و از تقوای قوی برخوردار باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: عالمی که عالم هست اما خودساخته نیست ریزش او برای خود، اطرافیان و جامعه بیش از انسانی است که تقوا دارد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه عالم با تقوا خود و اطرافیانش را صیانت بخشی می کند، بیان کرد: بنان به معنای قلم است و اگر عالمی نتواند قلم فرسایی کند و خوب بنویسد پس از درگذشت او هر چه آموخته با آن عالم دفن می شود.

وی بر زیبا بودن خط عالم تاکید کرد و یادآور شد: قلم عالم باید دارای محتوا و ساختار باشد ضمن اینکه محتوای نوشتاری قوی مهم است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بزرگان دین در بیان کلمه ها دقت می کردند، خاطرنشان کرد: عالم باید بتواند خوب بنویسد زیرا این نوشتار است که باقی می ماند.

آیت الله فلاحتی به تغییر اصول بیان در دنیای معاصر اشاره کرد و افزود: امروز شرایط گفتمانی و روابط رسانه ای می طلبد که عالم در گفتار خود تغییر اساسی ایجاد کند.

وی با تاکید براینکه شیوه های گفتاری عالم باید به روش جدید بیان شود، اظهار کرد: بیان در بخش ساختاری و محتوایی باید قویم باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر بهره گیری از دانش عالمان گذشته توسط روحانیون تاکید کرد و گفت: علم حوزه های علمیه نقلی محسوب می شود ضمن اینکه روابط گذشتگان با فقه و علم قوی بود.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه مقدمه جنان، بنان و بیان برنامه ریزی دقیق است، بیان کرد: مطالعه پیوسته توسط عالمان دین بسیار موثر است بنابراین باید برای این سه مرحله برنامه ریزی مطالعه ای داشته باشیم و پس از مطالعه مسائل را طبقه بندی و تقسیم بندی کنیم.

وی به وجود برخی آسیب ها در جامعه به ویژه در سه دهه اخیر اشاره کرد و یادآور شد: مسجد قرارگاه مومنان راستین است و با حضور مردم در مسجد می توانیم مشکلات را برطرف کنیم.
امام جمعه رشت با تاکید براینکه بیشترین کسانی که تلاش کردند بحران ها و آسیب ها ایجاد نشود روحانیون هستند، خاطرنشان کرد: کم رنگ بودن حضور جوانان در مساجد، نماز نخوانند برخی افراد و وجود بعضی از ناهنجاری ها در جامعه از آسیب ها محسوب می شود.
آیت الله فلاحتی، عالم دین را در مسجد محور دانست و اظهار کرد: نظرخواهی در انجام امور بسیار مهم است و قبل از انجام هر کاری باید نظرخواهی انجام شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.