کارفرمایان مکلفند حق بیمه هر ماه را حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به تامین اجتماعی پرداخت نمایند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۴ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
کارفرمایان مکلفند حق بیمه هر ماه را حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به تامین اجتماعی پرداخت نمایند

به گزارش خط گیلان، به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، بر اساس ماده ۳۹ قانون تامین اجتماعی ، کارفرما مکلف است حق بیمه مربوط به هر ماه را حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به سازمان پرداخت نماید . همچنین صورت مزد یا حقوق بیمه شدگان را به ترتیبی که در آئین نامه طرز تنظیم و ارسال صورت مزد آمده به سازمان تسلیم نماید .

سازمان تامین اجتماعی حداکثر ظرف شش ماه از تاریخ دریافت صورت مزد ( لیست حق بیمه ) ، اسناد و مدارک کارفرما را مورد رسیدگی قرار داده و در صورت مشاهده نقص یا اختلاف یا مغایرت ، اقدام و مابه التفاوت را وصول نماید .

هرگاه کارفرما از ارائه اسناد و مدارک امتناع کند سازمان مابه التفاوت حق بیمه را راساً تعیین و مطالبه و وصول خواهد کرد .

همچنین بر اساس ماده ۴۰ قانون تامین اجتماعی ، در صورتی که کارفرما از ارسال صورت مزد مذکور در ماده فوق الذکر خودداری کند ، سازمان میتواند حق بیمه را راساً تعیین و از کارفرما مطالبه و وصول نماید .

خاطر نشان میسازد بر اساس ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی ، در مواردی که نوع کار ایجاب نماید سازمان میتواند نسبت مزد را به کل کار انجام یافته تعیین و حق بیمه متعلقه را به همان نسبت مطالبه و وصول کند .

شایان ذکر است کارفرمایان گرامی میتوانند بمنظور دسترسی به قوانین و بخشنامه های سازمان میتوانند به بخش انتشارات سایت رسمی اداره کل تامین اجتماعی گیلان به نشانی gilan.tamin.ir مراجعه نمایند .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true