برگزاری وبینار صادراتی بین المللی ایران و قزاقستان در رشت طی هفته جاری
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
برگزاری وبینار صادراتی بین المللی ایران و قزاقستان در رشت طی هفته جاری

به گزارش خط گیلان، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، فرهاد دلق پوش، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت در نشست جلسه شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت استان بیان داشت: وبینار بازارهای صادراتی بین المللی ایران و قزاقستان طی هفته جاری با محوریت گیلان در رشت برگزار می شود.

رئیس سازمان صمت گیلان با تاکید بر همکاری و تعامل اعضا کمیته های تخصصی شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت، جهت ارتقاء جایگاه اقتصادی استان،اظهار داشت: برگزاری وبینار ایران و قزاقستان در گیلان می تواند تحولات بنیادینی در توسعه روابط و راهبردی جدید در مبادلات تجاری دو کشور ایجاد نماید.

وی افزود: تجلیل از صادرکنندگان برتر استان گیلان همزمان با عصر همان روز در دستور کار می باشد که مسئولین ملی و فراملی در آن مشارکت خواهند داشت.

دلق پوش با بیان اینکه حوزه خزر می‌تواند با تکیه بر توانمندی های حوزه‌های کاری نهادهای عضو شورای هم خانواده اقدامات ویژه‌ای در جهت افزایش سهم صادرات داشته باشد، تصریح کرد: خروج از بخشی نگری با هم افزایی ظرفیت های اعضای شورای هم خانواده صنعت معدن و تجارت می تواندراهبرد اصلی در حوزه اقتصادی استان باشد.

وی با تاکید بر نقاط قوت و بهره مندی از ظرفیت های اقتصادی استان اظهار داشت: ظرفیتها و پتانسیل های موجود با تکیه بر تولیدات صادرات محور می تواند کوتاهترین مسیر دسترسی کشور به بازارهای اروپا و آسیای میانه را برای گیلان فراهم نماید.

رئیس سازمان صمت گیلان گفت: گیلان با وجود چهار اسکله و سه بندر و همچنین وجود شرکت‌های کشتیرانی می تواند نقطه ثقل تحرک تجاری و سکوی جهش اقتصادی کشور باشیم وی در ادامه افزود: باید توجه نماییم که ظرفیت‌های گیلان واقعا منحصر به فرد است بطوریکه بسیاری از استان‌های کشور دارای چنین موقعیتی نیستند.

وی خاطرنشان کرد: رضایت به وضعیت فعلی صادراتی، مطلوب نیست و باید برای سال‌ آتی برنامه ریزی مدون داشته باشیم و با راهبرد ایده های جدید برای پویایی و تحول اقتصادی گیلان کوشا باشیم تا با هم افزایی بتوانیم توانمندیهای بالقوه را به بالفعل تبدیل نمائیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true