افزایش 10 برابری تعرفه وسایل کمک پزشکی سازمان تامین اجتماعی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
افزایش ۱۰ برابری تعرفه وسایل کمک پزشکی سازمان تامین اجتماعی

به گزارش خط گیلان ، به نقل از روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی استان گیلان  ، اقلامی نظیر تشک مواج، کپسول اکسیژن، پروتز کره چشم، لنز داخل چشمی نیز به جدول وسایل کمک پزشکی اضافه شده‌اند و به بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنان که به ین وسایل نیاز دارند، قابل پرداخت است.

بر اساس این گزارش با توجه به شیوع بیماری کرونا ، زمینه ثبت درخواست غیرحضوری پروتز و اروتز نیز فراهم گردیده است و بیمه شدگان عزیز می توانند درخواست خود را در سامانه خدمات غیر حضوری به نشانی eservices.tamin.ir ارائه دهند و از مراجعه حضوری برای دریافت این خدمات پرهیز کنند.

بیمه شدگان اجباری، اختیاری، توافقی، رانندگان، کارگران ساختمانی، مقرری بگیران بیمه بیکاری، مستمری بگیران بازنشسته و ازکارافتاده کلی، بازماندگان و افراد تحت تکفل آنان مشمول بهره مندی از حمایت مذکور هستند.

بیمه‌شدگان حرف و مشاغل آزاد و افراد تحت تکفل آنان ، مستمری بگیرانی که حق بیمه درمان آنان به صورت سرانه ای کسر می‌گردد و افراد تحت تکفل آنان و  بیمه شدگان شاغل درکارگاه‌های مشمول پورسانتاژ واگذاری درمان یا تعهدات کوتاه مدت و افراد تحت تکفل آنان مشمول این تعهد نمی باشند .

همچنین در این گزارش آمده است : در راستای وظایف قانونی و در جهت صیانت از سلامت بیمه شدگان و همچنین به منظور ارتقاء توانایی و باز توانی جسمی و روحی بیمه شدگان و ارتقاء سطح کارائی معلولین و با توجه به رشد قیمت وسایل کمک پزشکی در سطح بازار، پیشنهاد افزایش تعرفه اقلام مذکور بر مبنای میانگین قیمت بازار از سوی معاونت‌های بیمه‌ای و درمانی به مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ارائه شد که با موافقت ایشان، موضوع در هیات مدیره محترم سازمان مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

شایان ذکر است به موجب بند (۱۰) ماده ۲ قانون تامین اجتماعی، تامین و ارائه وسایل کمک پزشکی ( اروتز وپروتز ) که برای اعاده سلامت، جبران نقص عضو جسمانی یا تقویت یکی از حواس کاربرد دارند، یکی از حمایت های موضوع قانون تامین اجتماعی است.

مطابق تغییرات جدید ، مبلغ کمک هزینه اقلام وسایل کمک پزشکی پر مصرف شامل یک دست دندان کامل ۱۰ برابر، عینک طبی ۸ برابر، صندلی چرخدار (ویلچر) ۹ برابر و سایر اقلام به طور متوسط بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true